Słuchaj Radia Kaszebe
  Pùck

  Opublikowano 7 września, 2017 | przez Marcin Szczepański

  „Wolontariat dla zabytków kaszubskiej Nordy” w Pucku

  By chronić architektoniczne perełki poznają sztukę fotografii dokumentalnej, zasady inwentaryzacji zabytków i historię regionu. 47 osób bierze udział w szkoleniowym obozie “Wolontariat dla zabytków kaszubskiej Nordy”. To już druga edycja projektu Towarzystwa Upiększania Miasta Pucka.

  – Choć prawie 70 procent obiektów wpisanych jest w rejestr zabytków, to popadają w ruinę albo zatracają swoje oryginalne cechy podczas remontów – mówi koordynatorka wolontariatu Danuta Dettlaff.

  Celem jest promocja i ratowanie charakterystycznego dla Nordy “domu pomorskiego” z czerwonej cegły. Obóz młodych wolontariuszy potrwa do jutra. Na warsztatach w terenie uczą się pod okiem profesjonalnych fotografów oraz historyków z Muzeum Narodowego w Gdańsku i Muzeum Ziemi Puckiej. Nowością tegorocznej edycji będzie jednodniowy moduł dla seniorów i warsztaty konserwatorskie. Owoce pracy uczestników poznamy pod koniec października, na konferencji z wystawą fotografii i prezentacją publikacji poświęconej „domom pomorskim” z zaleceniami dla właścicieli i samorządów.

  Klëka Radia Kaszëbë, 07.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑