Słuchaj Radia Kaszebe
  Rëmiô

  Opublikowano 3 kwietnia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  W Rumi rozpoczął się nabór w piątej edycji Budżetu Obywatelskiego

  W Rumi rozpoczął się dziś nabór w piątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do końca kwietnia. Swoją propozycję może złożyć każdy mieszkaniec miasta, nie ma ograniczeń wiekowych. Do wykorzystania jest w sumie półtora miliona złotych.

  – Wszystkie te zasady znaleźć można na stronie internetowej budżetu obywatelskiego – mówi przewodniczący Rady Miasta Rumi Ariel Sinicki.

  Warto przy tym pamiętać że są górne granice wartości jednego projektu. W przypadku inwestycji – jak remonty chodników, budowa placów zabaw czy boisk – limit ten wynosi 250 tys zł. Dla działań prospołecznych jak warsztaty plastyczne czy zajęcia rekreacyjne wartość jednego zadania ograniczono do 50 tysięcy. Pod wnioskiem trzeba zebrać 15 podpisów mieszkańców miasta. W Budżecie Obywatelskim Rumi wnioski można składać przez internet bądź w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta. Nabór potrwa do końca kwietnia. Także przez cały kwiecień przyjmowane są wnioski do budżetu obywatelskiego w gminie Władysławowo oraz w Żukowie. Finiszują w tej procedurze w Wejherowie, gdzie dziś jest ostatnia szansa na złożenie projektu.

  Klëka Radia Kaszëbë, 03.04.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑