Słuchaj Radia Kaszebe
  Rëmiô

  Opublikowano 16 marca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  W Rumi rozpoczęto przygotowania do Budżetu Obywatelskiego

  W Rumi przygotowują się do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Za tydzień odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie poprawnego sporządzania wniosków.

  W budżecie miasta na tegoroczną edycję przewidziano 1 mln 500 tys. złotych. Wystarczy mieć pomysł na nowy plac zabaw, boisko, chodnik, drogę czy projekt społeczny i zebrać poparcie 15-u mieszkańców Rumi. Przy projektach inwestycyjnych wartość proponowanego zadania nie może przekroczyć 200-u tys. zł, na sprawy społeczne – jak zajęcia rekreacyjne, warsztaty plenerowe czy koncerty – obowiązuje limit 50. tys. zł. Za tydzień – 23 marca – w Urzędzie Miasta Rumi odbędą się konsultacje społeczne. Urzędnicy będą wyjaśniać jak prawidłowo sporządzić wniosek.

  Może go złożyć każdy mieszkaniec miasta, bez ograniczeń wiekowych, w terminie od 3 do 28 kwietnia. Budżet Obywatelski w Rumi już po raz kolejny odbędzie się w formule metropolitalnej wraz z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Ostatnio kalendarz metropolitalny przyjęto także w Wejherowie, podobne terminy naboru i głosowania mają także m.in. we Władysławowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑