Słuchaj Radia Kaszebe
  Serakòjce

  Opublikowano 9 listopada, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  W Sierakowicach odsłoną pomnik księdza Bernarda Łosińskiego

  W Sierakowicach odsłoną pomnik księdza Bernarda Łosińskiego, w Szemudzie orkiestra kameralna zagra przeboje z polskich filmów i seriali.

  – Potem wspólne śpiewanie z chórem w hali widowiskowo – sportowej oraz koncert Orkiestry Kameralnej Progress – mówi wójt Szemuda Ryszard Kalkowski.

  Gminy na Kaszubach przygotowały różnorakie atrakcje na ten weekend. Okazją jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, a kulminacja obchodów przypadnie w niedzielę. W Sierakowicach uczczą księdza Bernarda Łosińskiego. Przez czterdzieści lat był proboszczem sierakowickiej parafii, działał dla lokalnej społeczności, przeciwstawiał się germanizacji Pomorza. Poniósł męczeńską śmierć w obozie zagłady. W Sierakowicach już szykują śpiewniki dla uczestników marszu, który poprzedzi odsłonięcie pomnika. Po odsłonięciu pomnika ks. Łosińskiego w Sierakowicach odprawiona zostanie msza święta. Od modlitwy zaczną natomiast niedzielne obchody w Szemudzie – o 13:30. Zamiast marszu będzie bieg na 1 tys 918 m. Hala w Szemudzie wypełni się także jutro o 12:30. Świętowanie rozpoczną tam bowiem od Turnieju gry w Baśkę.

  Klëka Radia Kaszëbë, 09.11.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑