Słuchaj Radia Kaszebe
  Teatr

  Opublikowano 26 stycznia, 2018 | przez Adóm Hébel

  W Szemudzie wystawią w niedzielę komedię – Chòróbskò

  Komedia Jana Piepki Chòróbskò będzie miała premierę w niedzielę w Szemudzie. Wystawią ją w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji aktorzy – amatorzy z gminy.

  – Trwające od wiosny zeszłego roku przygotowania były traktowane bardzo serio – mówi Rafał Piastowski, odtwórca roli Józka Walkùsza.

  Akcja dramatu toczy się w latach 70, ale uniwersalne wartości i humor są powinny dotrzeć do każdego pokolenia widzów – zapewniała na naszej antenie współodpowiedzialna za reżyserię Aleksandra Perz. Perypetie rodziny Walkùszów opisane w dramacie Jana Piepki dla aktorów mają szczególne znaczenie. Twórca pochodzący z gminy Szemud w sposób prześmiewczy opisywał tamtejsze realia. Efekty pracy grupy teatralnej można ocenić w niedzielę o 17:00 na Hali w Szemudzie. Wstęp na premierowy spektakl jest wolny.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.01.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑