Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 28 czerwca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  W Wejherowie pozytywnie podsumowano ubiegłoroczny budżet

  Ubiegłoroczny budżet Wejherowa został dobrze wykonany – oceniła rada miasta. Prezydent Krzysztof Hildebrandt otrzymał absolutorium większością głosów. Dochody miasta wyniosły 198 i pół mln złotych, wydatki to 201 mln.

  – Absolutorium jest potwierdzeniem że rada ma spójna wizję rozwoju miasta – odpowiadał na zarzuty prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt.

  Pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej podzieliło 17 z 21 radnych, uzasadniając swój głos ponad 99 procentowym wykonaniem planu dochodów oraz sprawną realizacją trzech największych w historii miasta inwestycji drogowych: węzłów drogowych Działki, Zryw i Kwiatowa. Zadłużenie Wejherowa wzrosło jednak o 5 mln w stosunku do roku ubiegłego – do 47 mln. To nie spodobało się dwóm radnym którzy od głosu się wstrzymali. Arkadiusz Szczygieł, jedyny  radny który zagłosował przeciw wskazywał na zaniechania w pozyskiwaniu unijnych funduszy. Wejherowo to ostatni miejski samorząd w powiecie wejherowskim, w którym rozliczono ubiegłoroczny budżet.

  Klëka Radia Kaszëbë, 28.06.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑