Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 16 kwietnia, 2018 | przez Adóm Hébel

  W Wejherowie wymieniają piece – a autobusy mają jeździć na wodór

  Z myślą o ekologii i czystszym powietrzu – w Wejherowie wymieniają piece a miejskie autobusy mają jeździć na wodór. Zmiana metody grzewczej wiąże się z wydatkami, których wysokość może się zmieniać zależnie od sytuacji gospodarczej i cen.

  – To czerpanie z dobrych doświadczeń – twierdzi Czesław Kordel, prezes Zarządu MZK Wejherowo.

  Dlatego potrzeba zmian na szczeblu ogólnopolskim w tym zakresie – mówił dziś w audycji Dzień Dobry Kaszuby Wojciech Kozłowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa. Mimo braku stabilności prowadzone są jednak programy dofinansowania wymiany piecy z czterech źródeł. Ekologiczne rozwiązania wdraża również Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo. Nowe autobusy spełniają normę Euro 6 dotyczącą oczyszczania spalin. Kolejnym krokiem jest podpisanie listu intencyjnego przez miejski samorząd i grupę LOTOS SA o współpracy dotyczącej dostarczenia paliw wodorowych. Jeżeli plan dojdzie do skutku, część taboru będzie jeździła zasilana bardziej ekologicznym paliwem wodorowym.

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.04.2018 | Foto: wejherowo.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑