Słuchaj Radia Kaszebe
  Żukòwò

  Opublikowano 31 lipca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  W Żukowie rozbudowują siedzibę ZSZiO

  W Żukowie rośnie siedziba Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Powstaje tam trzecie piętro. Prace mają się zakończyć w listopadzie tego roku. To inwestycja samorządu powiatu kartuskiego w ramach projektu z unijnym dofinansowaniem.

  Jego celem jest podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego i dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy. Nadbudowa w Żukowie stworzy bazę lokalową do nowych profili zawodowych – jak technik logistyk i technik eksploatacji portów i terminali. Znajdzie się też miejsce na pracownię dla zawodu kierowca/mechanik oraz technik transportu kolejowego. Będzie aula, biblioteka, sala językowa, pomieszczenie dla pedagoga, doradcy zawodowego i psychologa. Szkoła zostanie też w pełni przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, zamontowana zostanie również zewnętrzna winda osobowa.

  Modernizacja Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie kosztuje w sumie blisko 4 mln 800 tys zł. Ma być gotowa z końcem listopada tego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 31.07.2018 | Foto: www.kartuskipowiat.com.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑