Słuchaj Radia Kaszebe
  Studio mobilne

  Opublikowano 2 lipca, 2015 | przez Agnes Łukasik

  Wakacje z Letnim Studiem Radia Kaszëbë!

  Letnie studio Radia Kaszëbë wystartowało! W tym roku możecie odwiedzać nasze studio „na kółkach”, które mieści się w Knégòbùsie Radia Kaszëbë. Knégòbùs to taka współczesna „Remusowa kara” – taczka wypełniona książkami kaszubskimi i o Kaszubach. Nasza biblioteka na kołach w 2014 roku objechała blisko 60 szkół na całych Kaszubach.

  W tym roku oprócz funkcji czytelniczej spełnia również zadanie studia za pomocą którego objeżdżamy ciekawe zakątki naszej Szwajcarii przybliżając słuchaczom miejsca często nieznane. W czasie naszych audycji na żywo zapraszamy ciekawych gości z którymi poruszamy tematy dotyczące naszej małej ojczyzny, a zwłaszcza miejsc w których akurat jesteśmy i ludzi, którzy tam mieszkają. Odwiedzamy miejsca bliskie mieszkańcom Kaszub, jesteśmy na imprezach które są ważne dla naszej kultury.

  W tym roku Letnie Studio rozpoczęło swoją „wanogę” od Jeleńskiej Huty i od imprezy, którą zorganizowali sami mieszkańcy wsi, a frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Następnie byliśmy na Złotej Górze koło Brodnicy Górnej  w miejscu gdzie od 40 lat odbywa się największa impreza na Kaszubach – Truskawkobranie, a nasi goście pokazali, że Złota Góra i okolice są doskonałym miejscem do odpoczynku dla wszystkich, którzy kochają przyrodę i sporty wodne.

  Na tym nie kończymy, przez całe wakacje będziemy w najważniejszych miejscach na Kaszubach.

   

   

  Tak było w Jeleńskiej Hucie:

  Tak było w Redzie na Zjeździe Kaszubów:

  Tak było w Przodkowie:

  Tak było w Kościerzynie:

  Tak było w Bytowie:

  Tak było w Szemudzie:

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑