Słuchaj Radia Kaszebe
  Edukacja

  Opublikowano 9 sierpnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Wciąż nie wiadomo jaki los spotka Etnofilologię Kaszubską

  Ważą się losy Etnofilologii Kaszubskiej. Kluczowy kierunek, o który rozgorzała w ostatnich dniach prawdziwa batalia, będzie przyjmował kolejnych studentów, nie wiadomo jednak jakie rozwiązania przyjęte zostaną na przyszłe lata.

  – Chcemy jak najwięcej chętnych, ale takich, którzy będą realizować plan nauczania – podkreślał w rozmowie telefonicznej na naszej antenie prezes Zrzeszenia Edmund Wittbrodt.

  Spotkanie władz uczelni ze środowiskiem kaszubskim rzuciło światło na problemy z promocją, a także realizacją założonego programu studiów. Tegoroczny nabór został przedłużony, a do otwarcia pierwszego roku wystarczy 20 kandydatów zamiast planowanych 25. Mimo porozumienia z uczelnią przyszłość Etnofilologii kaszubskiej jako osobnego kierunku pozostaje jednak niepewna. Takie rozwiązanie cofnęłoby nas do sytuacji, kiedy na Uniwersytecie Gdańskim studiując filologię polską można było wybrać specjalność kaszubistyczną. Zlikwidowałoby to jednak problem małej ilości chętnych. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie planuje pogłębienie współpracy z uczelnią w zakresie pozyskiwania finansów oraz promocji kierunku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 09.08.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑