Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 28 maja, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  „We dwa konie” w Wejherowie | 7.06

  7 czerwca o godzinie 19.00 w Filharmonii Kaszubskiej wystąpi Kaszubskie Duo Artystyczne „We dwa konie” / Tomasz Fopke i Ryszard Borysionek.

  Kaszubskie Duo Artystyczne „We Dwa Konie” uczci dziesięciolecie działalności w Filharmonii Kaszubskiej.

  Zespół tworzą absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej: Tomasz Fopke – baryton i Ryszard Borysionek – akordeon. Specjalizują się w wykonywaniu utworów w języku kaszubskim. Wiele z nich jest autorstwa Tomasza Fopke, a wszystkie aranżacje należą do Ryszarda Borysionka. Duo swoją działalność zainaugurowało 1 czerwca 2008 roku w Chmielnie. Zabrzmiały wtedy po raz pierwszy po kaszubsku pieśni z repertuaru Mieczysława Fogga.

  Występują zarówno w dużych salach instytucji kultury, w plenerze, jak też w skromniejszych wiejskich bibliotekach i remizach strażackich. Repertuar „Dwóch Koni” jest bardzo zróżnicowany. Wiele utworów dzięki Duo po raz pierwszy ujrzało światło dzienne. Do takich należą z pewnością te, które złożyły się na pierwszą płytę Kaszubskiego Duo Artystycznego, pt. „We Dwa Konie”. Podczas koncertu rocznicowego z okazji dziesięciolecia zespołu w Filharmonii Kaszubskiej usłyszymy zarówno piosenki, które powstały z myślą o Duo, jak też wersje kaszubskie znanych utworów francuskich, rosyjskich, z repertuaru ABB-y i Mieczysława Fogga. Dla wszystkich Gości przygotowano jubileuszową broszurkę na temat zespołu, z której wspólnie wykonanych zostanie kilka utworów. Po koncercie będzie można nabyć płytę – „We dwa konie – Kaszubskie Piosenki Kabaretowe”.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑