Słuchaj Radia Kaszebe
  Wiôlgô Wies

  Opublikowano 4 czerwca, 2018 | przez Adóm Hébel

  We Wiôldżi Wsë sesjã zdominowa téma kempingù Môłé Mòrze

  We Wiôldżi Wsë slédną sesjã Radzëznë Gardu zdominowa téma kempingù Môłé Mòrze i ùgôdënkù z 2013 rokù na arãd òbiektu. Tedëczasné wëszëznë przesztôłcëłë Môłé Mòrzew spółkã i dałë do pachtowaniô priwatnémù jinwestorowi.

  – Sąd scwierdzył, że ùgôdënk je zgódny z przepisama, terôczasny włodarzowie równak są zbùlwersowóny i zapòwiôdają dalszé kroczi – zapòwiôdô Róman Kùżel, bùrméster Wiôldżi Wsë.

  Ùdzélama w spółce zarządzywającô donëchczas firma Abruko i nowi pachtôrz sã pòdzelëlë pò pòłowie. Niedługò za blós 10 tës. zł. jinwestór wëkùpił pòsobné 20%, przez co mô terô wikszosc ùdzélu. Problemë za to nie widzy Dobromir Kùłakòwsczi, jinwestór jaczi òdkùpił za marné dëtczi ùdzéle w spółce. Më przëjãlë òbiekt jaczi sã nie nadôwôł do ùżëtkù, a dzãka jinwesticjóm më gò doprowadzëlë do terôczasny sytuacje – przekònywô. kleka-wladyslawowo. Te słowa nie przekònywają radnëch. Terôczasny przédnik zarządu spółczi Abruko, jakô na zôczątkù ùgôdënkù mia pòłowã ùdzélu, òdmówił kòméńterë w ti sprawie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 04.06.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑