Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 20 lipca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Wejherowski szpital będzie miał nowy system kardiomonitoringu

  Sześć nowych kardiomonitorów wraz z centralą monitorującą będzie miał szpital specjalistyczny w Wejherowie. 10 tysięcy zł na ten cel przekazało miasto Wejherowo, jeden z sześciu samorządów wspierających ten zakup.

  – Nowoczesny system monitoringu jest niezbędny na oddziale o charakterze pooperacyjnym – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes zarządu spółki Szpitale Pomorskie do której należy placówka w Wejherowie.

  Sprzęt trafi na oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, który w lutym tego roku przeszedł gruntowny remont. Na kardiomoritoring oprócz Wejherowa złożyły się też gminy wiejskie Wejherowo, Szemud i Luzino oraz Rumia i samorząd powiatu wejherowskiego. – Nowoczesne wyposażenie naszego szpitala leży w interesie wszystkich mieszkańców powiatu – mówi wiceprezydent Wejherowa Beata Rutkiewicz. Kardiomonitory wraz z centralą monitorującą kosztują 70 tys złotych. Do wejherowskiego szpitala trafią w ciągu dwóch miesięcy. To dopełnienie remontu odcinka pooperacyjnego chirurgii, który sumą 65 tys. zł wsparły: miasto Rumia i gmina Krokowa.

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.07.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑