Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 13 września, 2017 | przez Adóm Hébel

  Wejrowò zasłëgiwô na kaszëbską pòzwã

  Witro w ùrzãdze gardu w Wejrowie mdą spòlëznowé kònsultacje w sprawie wprowadzeniô debëltjãzëkòwëch, pòlskò-kaszëbsczich tôflów przë wjazdach do gardu. Wedle prawa żebë kòle Wejherowa pòjawił sã nôdpis Wejrowò mùszi bëc na to zgòda mieszkańców.

  – Gruńtownégò remòńtu wëmôgô wiéchrzëzna sztrasë kòle spòdlëcznu szkòłë, to téż mùszi zadbac ò wigòdã i bezpiek piechtnëch – gôdô wójt gminë Łãczëce Pioter Witbrot.

  Swòje pòpiarcé mòże wërazëc na anketach, a głos zabrac ju w czwiôrtk. Ò sprawie rzecze Adóm Hébel. Pół mëliona zł chcą wëdac w Łãczëcach na òdnowã Szkòłowi sztrasë. Dëtków gmina szukô midzë jinyma w rządowi programie rowiju gminowëch ë krézowëch drogów, to je tzw schetinówków.Jinwesticjô mô kòsztac pół mln zł. Wicy jak pòłowã tëch dëtków gminowi samòrząd chce dostac z rządowégò ùdëtkòwieniô. Mô ju doswiôdczenié w tim òbrëmienim. Wniosk ò ùdëtkòwienié na remòńt sztrasë Szkòłowi gmina Łãczëce mùszi złożëc nôpózni do 15 séwnika. Mòdernizacjô mô bëc fardich na drëdżi rok.

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.09.2017 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑