Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 12 kwietnia, 2018 | przez Adóm Hébel

  Wiedza i pasja na Konkursie Wiedzy o Regionie w Gdyni

  Wiedza to nie wszystko, trzeba ją także z pasją zaprezentować. To się udało – podsumowali w Gdyni organizatorzy konkursu wiedzy o regionie dla uczniów szkół średnich.

  Kilka zespołów, które zjechały do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich musiało wykazać się wiedzą w teście oraz poprzez prezentację wybranego terenu. – Bardzo pozytywnie nas zaskoczyli – mówi jurorka Mariola Łuczak, rektor Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Dodaje Andrzej Busler z Gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Odkrywczo do tematu podszedł m.in. laureat III miejsca z Gdańska Karol Szerafiński z Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych. Konkurs jest kierowany do szkół średnich, a szczególnie tych w których uczniowie poznają turystyczne walory regionu. W tej edycji zwyciężyła Marta Lidzbarska z gminy Szemud.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.04.2018 | Foto: kaszubi.pl/archiwum

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑