Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 29 marca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Wielka Żonkilowa Sztafeta potrzebuje wolontariuszy!

  Wielka Żonkilowa Sztafeta potrzebuje wolontariuszy. Ma połączyć Puck z Trójmiastem w niedzielę, podczas dorocznych Pól Nadziei.

  To wiosenna akcja, która uwrażliwia nas na potrzeby osób terminalnie chorych, podczas której hospicja prowadzą też zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. W tym roku kwestę poprzedzi sportowe wydarzenie, w którym biegacze, motocykliści i rolkarze połączą swoje siły. Trasę pokonają w żółtych strojach, symbolizujących żonkile – symbol nadziei ruchu hospicyjnego. Sztafeta ruszy 02 kwietnia o 9.40 z Pucka i rozpoczną ją motocykliści. O godzinie 10:30 w Gdyni pałeczkę przejmą biegacze, a o 11:45 w Sopocie rolkarze – którzy dotrą do Brzeźna.

  Udział w sztafecie można zgłaszać za pośrednictwem internetu – zapisy potrwają do piątku do północy bądź do wyczerpania miejsc. Linki znajdziecie na facebookowym profilu wydarzenia bądź na stronie akcji polanadzieinapomorzu.pl. Wielką Żonkilową Sztafetę organizują hospicja: w Pucku, Gdyni, Sopocie i Gdańsku oraz amatorska drużyna sportowa „Biegowi Wariaci”.

  Klëka Radia Kaszëbë, 29.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑