Słuchaj Radia Kaszebe
  Zdrowie

  Opublikowano 12 października, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Wsparcie na inwestycje otrzymały szpitale w Pucku, Miastku i Prabutach

  Szpitale w Pucku, Miastku i Prabutach otrzymały dofinansowanie na remont oddziałów, nowoczesną aparaturę medyczną i nowe łóżka dla pacjentów. Blisko 22 mln zł z unijnych funduszy rozdysponował między nie marszałek województwa pomorskiego.

  – Zdecydowaliśmy przekierować środki na szpitale, bo wciąż są to bardzo niedoinwestowane obszary – mówi pomorski marszałek Mieczysław Struk.

  Dodatkowe 2,5 mln zł dołożyło Ministerstwo Rozwoju. Pierwotnie pieniądze miały być przeznaczone na cele rewitalizacyjne i drogowe. 12 mln zł zasili konto szpitala w Miastku, gdzie przebudują 4 oddziały i blok operacyjny. W Prabutach utworzą oddział rehabilitacji pneumonologicznej na 10 łóżek. Najmniejsze wsparcie otrzymała lecznica w Pucku, na nową poradnię chorób płuc. Zakupią tam również pierwszy w powiecie tomokomputer. – Otworzy to nowe możliwości kontraktowe, a pacjentom znacznie skróci czas oczekiwania na badanie – mówi prezes puckiego szpitala, Danuta Ceszke. Dofinansowane inwestycje w szpitalach w Pucku, Miastku i Prabutach mają być gotowe do końca przyszłego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.10.2017

  PlayPlay
  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: , ,
  Back to Top ↑