Słuchaj Radia Kaszebe
  Rëmiô

  Opublikowano 13 lutego, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Wsparcie w znalezieniu pracy oferuje mieszkańcom Rumi MOPS

  Wsparcie w znalezieniu pracy mogą otrzymać mieszkańcy Rumi. Wystarczy zgłosić się do prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Klubu Integracji. To trzecia już edycja realizowanego przy unijnym dofinansowaniu projektu „W poszukiwaniu pracy”.

  – Mogą wziąć udział m.in. w grupowych warsztatach i szkoleniach czy wizytach w podmiotach ekonomi społecznej jak fundacje czy spółdzielnie – mówiła dziś w audycji Dzień Dobry Kaszuby Katarzyna Turek z rumskiego MOPS.

  Kierowany jest do bezrobotnych zarejestrowanych w wejherowskim pośredniaku oraz nieaktywnych zawodowo mieszkańców Rumi. W Klubie Integracyjnym wsparciem objęci są nie tylko poszukujący pracy, ale także ich rodziny. W poprzednich dwóch edycjach Klubu Integracji Społecznej uwierzyło w siebie i podjęło zatrudnienie 20 mieszkańców Rumi. Zajęcia w trzeciej edycji już się rozpoczęły, ale trwa także rekrutacja. Zgłoszeni przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Rozmowy z zastępcą dyrektora Katarzyną Turek można posłuchać na radiokaszebe.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.02.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑