Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 31 lipca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Wspólną promocję wypracują dwory i pałace na Nordzie

  Wspólną promocję wypracują dwory i pałace na Nordzie – w ramach projektu Stowarzyszenia Turystycznego Kaszuby Północne LOT. Jest ona jednym z 13 partnerów międzynarodowego przedsięwzięcia dla rozwoju turystyki na obszarach wiejskich.

  – Stowarzyszenie Kaszuby Północne będzie współpracować z partnerami z Niemiec, Szwecji, Danii oraz Litwy i namówiło z kolei do współpracy blisko 20 właścicieli z powiatu wejherowskiego i puckiego – wyliczała Barbara Mudlaff z biura Stowarzyszenia LOT Kaszuby Północne.

  Ma temu służyć wzmocnienie potencjału zabytkowych obiektów służących jako hotele, restauracje, kwatery agroturystyczne czy instytucje kultury. Projekt ma potrwać trzy lata. Jednym z celów jest stworzenie festiwalu dworów i pałaców – czyli wspólnej oferty promocyjnej. Stworzenie festiwalu, publikacji z ofertą familijną oraz promocja pałaców i dworów ma kosztować 110 tysięcy euro. Z tego 85 procent pokryje dofinansowanie z programu Interreg Południowego Bałtyku. Resztę dołożą partnerzy projektu i samorządy członkowskie Stowarzyszenia LOT Kaszuby Północne.

  Klëka Radia Kaszëbë, 31.07.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑