Słuchaj Radia Kaszebe
  Krokòwa

  Opublikowano 22 lutego, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Wszystkie podstawówki w gminie Krokowa będą ośmioletnie

  Radni gminy Krokowa usankcjonowali ustalenia, które zapadły na spotkaniu władz gminy z mieszkańcami Lubocina i Sławoszyna. Przyjęli uchwałę, według której wszystkie podstawówki w gminie będą ośmioletnie.

  – Przyjęliśmy ich argumenty, choć utworzenie 5 szkół 8-klasowych to rozwiązanie droższe – zastrzega wójt gminy Krokowa Henryk Doering.

  Przygotowując się do wprowadzenia reformy oświaty w gminie planowano by w Lubocinie i Sławoszynie uczyły się klasy 1-4, a później naukę kontynuowały w szkole w Krokowej. Sprzeciwili się temu rodzice uczniów, a ich opinia przeważyła na spotkaniu w ubiegłym tygodniu. Szkoły w Wierzchucinie, Żarnowcu, Krokowej, Lubocinie i Sławoszynie utrzymają odrębność prawną, nie zmienią się też obwody. – To korzystne zarówno dla nauczycieli, jak uczniów – ocenia decyzję radnych dyrektor podstawówki w Lubocinie Mirosława Roraff.

  Projekt reorganizacji szkół w gminie Krokowa radni podjęli 10 głosami za, przy dwóch przeciwnych i dwóch wstrzymujących się. Ich propozycja zostanie teraz poddana pod opinię pomorskiego kuratora i związków zawodowych.

  Klëka Radia Kaszëbë, 22.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑