Słuchaj Radia Kaszebe
  Rëmiô

  Opublikowano 2 maja, 2018 | przez Justyna Bronk

  Wyjątkowa majówka czeka mieszkańców Rumi

  Samorządowcy, dziennikarze i oldboje Małego Trójmiasta Kaszubskiego zmierzą się w meczu piłki nożnej podczas Festynu organizowanego w Rumi z okazji 3 Maja. To stały element imprezy, która od lat znajduje się w kulturalno-sportowym kalendarzu miasta.

  Majówkę w Rumi w tym roku uświetni występ gwiazdy sceny muzycznej – Beaty Kozidrak z zespołem Bajm. Koncert jest częścią jubileuszowej trasy z okazji 40-lecia pracy scenicznej zespołu. Jego data zbiega się z urodzinami Beaty Kozidrak – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jolanta Król. Wstęp na koncert jest wolny. Festyn z okazji 3 Maja rozpocznie się tuż przed godziną 14.00. Miasto informuje, że w związku z jego organizacją wystąpi zmiana organizacji ruchu drogowego. Do późnych godzin nocnych z ruchu wyłączona zostanie ulica Mickiewicza na odcinku od ulicy Dębogórskiej do ulicy Bohaterów Kaszubskich.

  A jeszcze dzisiaj w mieście rozpoczną się Finały Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kadetek, którego Rumia jest gospodarzem. Zawody w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji potrwają do 6 maja. O tytuł mistrzowski wśród 160 zawodniczek powalczą siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.05.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑