Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 27 marca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Wymyśl nazwę dla Pomorskiego Roweru Metropolitalnego

  W Krakowie mają Wavelo, w Warszawie Veturilo. Na swoją nazwę czeka System Roweru Metropolitalnego na Pomorzu – wystartował właśnie konkurs. Rower „na minuty” będzie dostępny w 14 gminach, oprócz Trójmiasta także m.in. w Rumi, Redzie, Pucku, Władysławowie, Stężycy czy Żukowie.

  Pilotaż odbędzie się jesienią, a na wiosnę przyszłego roku ma być dostępnych prawie 4 tysiące jednośladów i ponad 600 stacji postojowych. Koszt oszacowano na 20 mln zł, z czego znakomitą większość pokryje unijne dofinansowanie. W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot ogłosiło przetarg na operatora systemu. Wczoraj wystartował konkurs na nazwę. Powinna ona nawiązywać do obszaru metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się z maksymalnie dwóch wyrazów. Swoją propozycję trzeba też krótko uzasadnić. Wyboru najtrafniejszej nazwy dokonają internauci, a jej autor otrzyma 6-letni karnet na korzystanie z Roweru Metropolitalnego.

  Propozycje można zgłaszać do 8 kwietnia za pośrednictwem internetowego formularza. Znajduje się on pod adresem www.rowermetropolitalny.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.03.2018 | Foto: pomorskie.eu

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑