Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 18 lipca, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  XVI Pomorski Zlot Garbusów & CO. w Kolbudach | 20-22.07

  W najbliższy weekend miłośników motoryzacji – a zwłaszcza legendarnych „Garbusów” i innych, starszych modeli marki Volkswagen – czeka nie lada gratka. Na terenie przylegającym do Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbędzie się zlot „Garbusiarzy”. Przepiękne pojazdy z duszą podziwiać będziemy mogli od piątku 20 lipca do niedzieli 22 lipca. Na XVI Pomorski Zlot Garbusów & CO. zapraszają Klub Garbusiarzy Trójmiasta OLD VW 3CITY oraz Gmina Kolbudy.

  – Przez trzy dni w Kolbudach będziemy gościć fanów popularnych „Garbusów” oraz innych starszych modeli tej marki – mówi wójt Leszek Grombala. – To impreza dużej rangi, która cieszy się od lat sporym zainteresowaniem miłośników motoryzacji. Kto z nas nie ogląda się z podziwem widząc na ulicy pięknie utrzymany pojazd, który zjechał z taśmy produkcyjnej kilkadziesiąt lat temu? Na placu przy Gminnej Przystani Żeglarskiej pojawi się całe mnóstwo takich aut, które w szyku paradnym przejadą ulicami gminy. W imieniu organizatorów i swoim własnym zapraszam wszystkich w weekend nad jezioro w Kolbudach, gdzie zaplanowano szereg nie tylko motoryzacyjnych atrakcji.

  Wydarzenie, na którym pojawią się posiadacze i wielbiciele „Garbusów” z całej Polski rozpocznie się już w najbliższy piątek. O godzinie 20.00 przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach o muzyczną oprawę zlotu zadba DJ Krzycki. Około godziny 22.00 planowany jest koncert zespołu imBeer.

  Atrakcji muzycznych nie zabraknie również w sobotni wieczór. Na scenie zlotu o godzinie 20.00 ponownie zaprezentuje się DJ Krzycki, a po nim – o godzinie 22.00 – zespół Warsaw Gun.

  Sporą atrakcją dla mieszkańców Gminy Kolbudy będzie zapewne prezentacja pojazdów, która odbędzie się w sobotę 21 lipca. O godzinie 13.00 uczestnicy zlotu wezmą udział w uroczystej paradzie. Trasa przejazdu tych wspaniałych pojazdów przedstawia się następująco: Kolbudy (Przystań) – Lublewo Gdańskie – Pręgowo – Kolbudy (ul. Plac Kaszubski).

  Będzie również okazja, aby bliżej przyjrzeć się pojazdom biorącym udział w zlocie i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Właściciele samochodów chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące swoich aut. W sobotę 21 lipca w godzinach 17.00 -19.00 oraz w niedzielę 22 lipca w godzinach 11.00 – 13.00 będzie można podziwiać samochody na placu przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑