Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 11 kwietnia, 2018 | przez Justyna Bronk

  Z dysleksją można i należy walczyć – konferencja „Czytamy Razem”

  Z dysleksją można i należy walczyć – przekonują organizatorzy konferencji Czytamy Razem, która w najbliższy piątek odbędzie się w Gdyni. Od 15 lat na terenie kraju w wielu szkołach realizowany jest program oparty na indywidualnej pracy wolontariuszy z dziećmi zagrożonymi dysleksją.

  – Warto być czujnym i zwracać uwagę na problemy, które pojawiają się przy czytaniu i pisaniu – mówi Radosław Daruk z Fundacji Fly, która była prekursorem szkolnego wolontariatu.

  Program „Czytamy Razem” oprócz Trójmiasta realizowany jest między innymi w Rumi, Kielnie, Kartuzach i Szemudzie. Są nim objęte są dzieci klas 1-3 oraz 4-6. Konferencja dla wolontariuszy, nauczycieli i rodziców, którzy są zainteresowani problemem dysleksji odbędzie się 13 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Podczas konferencji będzie dostępny podręcznik „Czytamy razem”, w którym zawarte są wskazówki do pracy z dziećmi. Szkoły, które chcą wziąć udział w programie mogą się zgłaszać do Fundacji Fly, która ma swoją siedzibę w Gdyni, przy ul. Świętojańskiej 36/2.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.04.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑