Słuchaj Radia Kaszebe
  Rolnictwo

  Opublikowano 1 czerwca, 2017 | przez Pioter Szëca

  Płatności bezpośrednie. Rolnicy nie spieszą się z wnioskami

  Czasu było więcej o ponad dwa tygodnie, ale i tak nie wszyscy zdążyli – wczoraj minął termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich. Teraz za każdy dzień zwłoki kwota będzie pomniejszana o 1 procent.

  Minister rolnictwa przesunął termin z 15 maja na koniec miesiąca na wniosek rolników oraz organizacji działających na ich rzecz, bowiem do 12 maja złożono niecałe 74 procent wniosków. Mimo to nie wszyscy wykorzystali dodatkowy czas. Tylko w Kartuzach dotyczy to około stu osób – szacuje kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stanisław Dudek.

  W Agencji zachęcają do korzystania z drogi internetowej – co m.in. nie wymaga stania w kolejkach i pozwala oszczędzić czas. Właśnie jego brakiem tłumaczą się rolnicy, którzy czekali do ostatniej chwili by złożyć wniosek.

  ARiMR szacuje, że w skali kraju do wczoraj rana wnioski złożyło nieco ponad 95 procent rolników. Formalności można jeszcze dopełnić do 26 czerwca, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia należne rolnikowi dopłaty zostaną pomniejszone o 1 procent.

  Klëka Radia Kaszëbë, 01.06.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑