Słuchaj Radia Kaszebe
  Festiwal

  Opublikowano 19 grudnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie

  Soliści i zespoły mogą się zgłaszać na Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej. Odbędzie się on 26 stycznia, termin zapisów upłynie dwa tygodnie wcześniej. Organizatorem jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Szemudzie.

  Przewidziano pięć kategorii – od przedszkoli i zerówek po szkoły średnie i dorosłych. Konkurs odbędzie się po raz 13, ma rangę wojewódzką i ma m.in. popularyzować nowe utwory kaszubskie. Gminy zgłaszają do pomorskiego finału po dwóch reprezentantów z każdej kategorii. Przyjmowane są też zgłoszenia solistów i zespołów z miejscowości, które nie przeprowadziły gminnych eliminacji. Najmłodsi zaśpiewają w języku kaszubskim po jednej pieśni, natomiast w pozostałych kategoriach dwie – jedną a cappella, drugą z podkładem muzycznym. Oceniana będzie wierność i poprawność językowa, wykonanie pod względem muzycznym oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Jury zwróci też uwagę na dobór repertuaru. Podpowiedź z jakich źródeł najlepiej skorzystać umieszczono w regulaminie. Można go znaleźć – razem z Kartą Uczestnictwa – na stronie internetowej Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zapisy potrwają do 12 stycznia.

  Klëka Radia Kaszëbë, 19.12.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑