Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 26 czerwca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Zarząd Województwa Pomorskiego z absolutorium

  Zarząd Województwa Pomorskiego z absolutorium, marszałek z niższą pensją – zdecydowali wczoraj radni sejmiku. Sprawozdanie finansowe za ubiegły rok przyjęto większością głosów.

  Dochody województwa pomorskiego wyniosły prawie 818 mln zł, wydatki przekroczyły tę sumę o 17 mln zł – przy czym deficyt jest niższy niż zakładano przy konstruowaniu budżetu. W tym roku samorząd województwa wydał o 120 mln zł więcej niż rok temu. Najwięcej kosztował transport, w sumie 328 mln zł na dotacje dla przewoźników kolejowych i autobusowych oraz nakłady na rozbudowę i modernizację dróg wojewódzkich. Ponad 96 mln zł wydano na kulturę, 85 mln zł to wydatki związane ze zdrowiem i 58 mln zł na politykę społeczną.

  Po udzieleniu absolutorium zarządowi województwa sejmik obniżył pensję marszałka. Zobowiązuje do tego rządowe rozporządzenie obniżające o 20 procent wynagrodzenia zasadnicze pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru i powołania. Od 1 lipca pomorski marszałek będzie zarabiał o 525 zł mniej.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.06.2018 | Foto: pomorskie.eu

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑