Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 20 marca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego 2017 w Gdyni

  Ruszył tam już nabór wniosków. Na realizację zadań wybranych przez Gdynian w tym roku jest ponad 5 mln 300 tys złotych. Zgłaszany projekt powinien zakładać ogólnodostępność dla wszystkich mieszkańców i dotyczyć np. rekreacji, estetyzacji otoczenia, działań inwestycyjnych i remontowych z wyłączeniem budynków oraz zmian organizacji ruchu na drogach gminnych i wewnętrznych.

  Wniosek do Budżetu Obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec Gdyni, pod warunkiem że zyska poparcie 25 zameldowanych mieszkańców dzielnicy, w której ma być realizowany projekt. Wnioski należy składać do 14 kwietnia – przez internet za pośrednictwem portalu gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego bądź osobiście czy pocztą tradycyjną do Laboratorium Innowacji Społecznych. We wszystkich dzielnicach odbędą się też spotkania w tej sprawie, a na koniec Maraton Pisania Wniosków.

  Gdynia organizuje nabór i głosowanie w budżecie obywatelskim według kalendarza metropolitalnego. Podobnie jak Rumia, gdzie trwają jeszcze przygotowania – a w czwartek odbędzie się spotkanie konsultacyjne.

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑