Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 9 marca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Zmiana rozkładu jazdy pociągów regionalnych

  Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów zapowiadają „Przewozy Regionalne”. Są one głównie spowodowane remontami torów przeprowadzanymi przez PKP PLK.

  Najpierw o utrudnieniach. Na linii nr 405 Szczecinek – Słupsk od 13 do 22 marca z uwagi na zamknięcie torowe między Szczecinkiem a Białym Borem uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Na odcinku Chojnice – Tczew od 10 maja większość pociągów do stacji Tczew przyjedzie z kilkuminutowym opóźnieniem, niektóre składy zmienią rozkład jazdy już od stacji Chojnice. A teraz dobra wiadomość: od 13 marca w dni robocze zostaną uruchomione dodatkowe pociągi relacji Tczew – Gdańsk Główny o 18:02 i Gdańsk Główny – Tczew 18:58, mają odciążyć pociąg relacji Gdynia Główna – Grudziądz.

  Mamy też dobre wieści dla podróżujących do Helu, za nieco ponad miesiąc nie będą się już musieli przesiadać we Władysławowie do autobusów komunikacji uzupełniającej. Teraz są cztery takie kursy w obu kierunkach, ostatnie odbędą się 21 kwietnia. Potem pociągi będą kursowały w pełnych relacjach między Gdynią Główną a Helem.

  Foto: Rynek Kolejowy

  Klëka Radia Kaszëbë, 09.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑