Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 7 czerwca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Znaleziono martwą fokę – to już piąta w ciągu dwóch tygodni

  Na plaży w Jastrzębiej Górze znaleziono martwą fokę. To już piąta w ciągu dwóch tygodni. Policja bada okoliczności śmierci zwierząt i apeluje do osób, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy.

  – Prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w śledztwie – mówi rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Krzysztof Kuśmierczyk.

  Pierwsze dwie foki związane sznurem z cegłą znaleziono na plaży w Gdyni. Kilka dni później na kolejne martwe zwierzę natrafiono na Półwyspie Helskim. Ciało czwartej dryfowało przy Ryfie Mew koło Kuźnicy. Nad sprawą pracują policjanci z powiatu puckiego i Gdyni. Zabite foki były bardzo młode. Jedna z nich wcześniej znajdowała się pod opieką Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. – Spędziła na wolności jedynie dwa tygodnie – mówi dr Iwona Pawliczka. Foki są w Bałtyku pod ścisłą ochroną. Sprawcom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Oprócz policji o wskazanie sprawców apeluje m.in. Fundacja Świat Zwierzętom, która oferuje 30 tys zł nagrody.

  Klëka Radia Kaszëbë, 07.06.2018 | Foto: pixabay.com

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: , ,


  O zespole  Back to Top ↑