Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 23 kwietnia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Został tydzień na rozliczenie się z fiskusem

  Spożytkujmy nasz 1 procent przekazując go naszym lokalnym organizacjom – apelują samorządy na Kaszubach. Na rozliczenie z fiskusem został jeszcze tydzień. Kluby, stowarzyszenia, fundacje dbają o potrzeby seniorów, chorych, rozwijanie talentów młodzieży i pielęgnowanie kaszubskiej kultury.

  – Przekierowujemy po prostu 1 procent z podatku, który inaczej trafiłby do budżetu państwa – zachęca zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.

  Wsparcie ich podczas rozliczania PIT nic nas nie kosztuje. Środki z jednego procenta mogą być dużym zastrzykiem finansowym dla organizacji, które liczą na każdą naszą złotówkę. Tak jak na przykład Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka – mówiła prezes stowarzyszenia „Niebieski Skarb” Agnieszka Pojusza-Pomorska. Termin rozliczania się z fiskusem upływa 30 kwietnia.

  Wykaz organizacji pożytku publicznego znajduje się m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Można również skorzystać z wyszukiwarki na stronie Ministerstwa Finansów.

  Klëka Radia Kaszëbë, 23.04.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑