Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 16 czerwca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  41 nowych firm powstanie w powiecie wejherowskim

  Studio fotograficzne, szkoła wizażu, nietuzinkowe punkty gastronomiczne – w sumie 41 pomysłów na dobrze rokujący biznes doceniło wejherowskie starostwo powiatowe. Ich autorzy otrzymali dotacje w ramach projektu „Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach”.

  – Wybraliśmy pomysły, które mają największe szanse na wieloletnie prosperowanie – zaznacza kierownik projektu z wejherowskiego starostwa Arkadiusz Szczygieł.

  Dzięki unijnej dotacji będzie on prowadzony przez trzy lata w powiatach: wejherowskim, puckim i kartuskim. Ma zachęcać szczególnie panie, osoby po 40, niepełnosprawnych i długotrwale bezrobotnych do rozpoczynania własnej działalności gospodarczej. W powiecie wejherowskim rozdano już pierwszą transzę. Beneficjenci otrzymali jednorazowo po 19 tys. zł, przez najbliższe pół roku będą także otrzymywać miesięczne wsparcie pomostowe w wysokości 1850 zł. Budżet projektu „Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach” to w sumie 10 mln zł. Z tego 5 mln zł otrzymają początkujący przedsiębiorcy z powiatu wejherowskiego, a po dwa i pół mln zł podzielą powiaty: pucki i kartuski. Projekt potrwa trzy lata.

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.06.2017 | polwysep.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑