Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 15 maja, 2017 | przez Adóm Hébel

  24 projekty wpłynęły do wejherowskiego budżetu obywatelskiego

  24 projekty wpłynęły do wejherowskiego budżetu obywatelskiego, lista dopuszczonych do głosowania ma być ogłoszona pod koniec czerwca.

  – Cieszy nas aktywność mieszkańców oraz że zgłaszają projekty przemyślane i dotyczące ważnych elementów funkcjonowania miasta – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

  W Wejherowie tradycyjnie już do podziału jest milion złotych. Z tego 950 tys zł przeznaczono na inwestycje – takich projektów złożono 18, a limit na jedno zadanie to 200 tysięcy zł. Na wydarzenia kulturalne i promocyjne przeznaczono 50 tysięcy – tu 6 propozycji z limitem 10 tysięcy złotych. Teraz urzędnicy sprawdzą m.in. kosztorysy przedstawione we wnioskach oraz czy proponowane inwestycje zlokalizowano na terenach należących do miasta. Lista projektów spełniających wszystkie wymagania ma być opublikowania do 28 czerwca. W tym roku budżet obywatelski w Wejherowie organizowany jest według kalendarza metropolitalnego, głosowanie będzie więc na przełomie września i października.

  Klëka Radia Kaszëbë, 15.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑