Słuchaj Radia Kaszebe
  Kultura

  Opublikowano 31 maja, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Cassubia Visuales. Na plakaty czekają do 12 czerwca

  Niecałé dwie niedzele òstałë cobë zgłosëc swój plakat do kònkùrsu Cassubia Visuales w Redze. Ju trzecy rôz tamtészi Gardowi Dodóm Kùlturë jinspirëje do szëkaniô i òdkriwaniô mòtiwów kaszëbsczich wzorów i do ùtwórczégò jich wëzwëskaniô. W kònkùrsu na stwòrzenié plakatu mògą wzyc ùdzél aprofesjonalny artiscë i amatorowie òd 16-égò rokù żëcégò. – Z doswiôdczeniô më wiémë, że nôwicy dokazów trôfiô pòd kùńc terminu, le to je wôrt sã pòspiéwac – rôczi direchtór Fabriczi Kùlturë w Redze Tomôsz Wiszniewsczi. Termin sélaniô dokazów w kònkùrsu Cassubia Visuales mijô 12 czerwińca.

  Niecałe dwa tygodnie zostały by zgłosić swój plakat do konkursu Cassubia Visuales w Redzie.

  – Z doświadczenia wiemy, że najwięcej prac wpływa pod koniec terminu, ale warto się pośpieszyć – zachęca dyrektor Fabryki Kultury w Redzie Tomasz Wiśniewski.

  Już po raz trzeci tamtejszy Miejski Dom Kultury inspiruje do poszukiwania i okrywania motywów wzorów kaszubskich oraz do twórczego ich wykorzystania. W konkursie na stworzenie plakatu mogą wziąć udział artyści profesjonalni i amatorzy od lat 16. Termin nadsyłania prac w konkursie Cassubia Visuales upływa 12 czerwca.

  Klëka Radia Kaszëbë, 31.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole  Back to Top ↑