Słuchaj Radia Kaszebe
  Ekologia

  Opublikowano 15 marca, 2018 | przez Justyna Bronk

  Czyste powietrze jest naszą wspólną sprawą – apelują w Wejherowie

  Czyste powietrze jest naszą wspólną sprawą – apelują członkowie Wejherowskiego Alarmu Smogowego.

  – Sezon grzewczy dobiega końca, ale należy zrobić wszystko, aby poprawiać jakość powietrza, którym oddychamy w okresie jesienno-zimowym – mówił na naszej antenie Tomasz Nowak, twórca inicjatywy Wejherowski Alarm Smogowy.

  Gminy widzą potrzebę walki z problemem. Władze Wejherowa już zapowiedziały zabezpieczenie środków finansowych na montaż kilkunastu czujników stężenia szkodliwych pyłów, tak aby w przyszłym roku lepiej monitorować stan powietrza w mieście. Jak zaznacza Tomasz Nowak z Wejherowskiego Alarmu Smogowego jest wiele miejsc na mapie powiatu wejherowskiego, w których jakość powietrza stanowi poważny problem. Członkom Wejherowskiego Alarmu Smogowego udało się zainteresować problemem włodarzy powiatu wejherowskiego, którzy spotkają się na konwencie w starostwie 28 marca, aby debatować nad sposobami walki ze smogiem.

  O tym jak sami możemy zadbać o jakość powietrza można się dowiedzieć, słuchając zapisu całej rozmowy z gościem programu Dzień Dobry Kaszuby. Jest ona dostępna na naszej stronie www.radiokaszebe.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 15.03.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑