Słuchaj Radia Kaszebe
  Imprezy

  Opublikowano 26 czerwca, 2017 | przez Adóm Hébel

  Festyn Kultury Kaszubskiej i Religijnej w Gościcinie

  Odbywający się po raz 23 bezalkoholowy Festyn Kultury Kaszubskiej i Religijnej w Gościcinie – połączony z odpustem Matki Bożej Nieustającej Pomocy – przyciągnął tłumy. Mimo niepewnej pogody obecni na festynie bawili się przy muzyce i dowcipach, których nie szczędził sam proboszcz gościcińskiej parafii ksiądz Stanisław Bach.

  – Pragniemy, aby poprzez zabawę mieszkańcy i goście zarażali się zamiłowaniem do języka kaszubskiego – mówi współorganizatorka Janina Borchman.

  Impreza od początku swego istnienia jest bezalkoholowa, co w żadnym stopniu nie zniechęciło uczestników do dobrej zabawy. Mówił organizator imprezy ks. Stanisław Bach. Na scenie zaprezentowały się m. in. zespół Kaszëbskô Rodzëzna z Lini, Zespół Pieśni i Tańca z Gdyni i kabaret Kùńda. Festyn zakończyła zabawa z zespołem Massuana.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.06.2017 | Foto: kaszubi.pl/archiwum

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑