Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 17 lutego, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Gdynia wspiera – to nowa, internetowa baza informacji

  Gdzie szukać pomocy – Gdynia podpowiada mieszkańcom w uniwersalnej, internetowej bazie. Pod adresem gdyniawspiera.pl zebrano informacje o bezpłatnych sposobach wsparcia w trudnych sytuacjach, oferowanych przez miejskie instytucje.

  Zaczynając od ogólnego problemu po kilku kliknięciach można dotrzeć do konkretnej oferty odpowiadającej konkretnym potrzebom. Takich głównych problemów twórcy strony zdefiniowali sześć, w tym kłopoty z uzależnieniem i nadużywaniem, przemoc i poszkodowanie przestępstwem czy złe samopoczucie i kryzysy psychiczne. Każdy problem zawiera od czterech do sześciu podkategorii, a następnie kolejne – aż do precyzyjnie określonej sytuacji kryzysowej i wskazania miejsca, w którym specjaliści będą w stanie udzielić pomocy.

  Portal stworzono we współpracy z blisko czterdziestoma partnerami i w tej chwili proponuje ponad 140 sposobów pomocy. Będzie na bieżąco aktualizowany. Swoją ofertę do gdyniawspiera.pl może dopisać każda organizacja udzielająca nieodpłatnego wsparcia mieszkańcom Gdyni. Z serwisu mogą też korzystać wolontariusze poszukujący nowych wyzwań – w panelu „Chcę pomagać”.

  Klëka Radia Kaszëbë, 17.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑