Słuchaj Radia Kaszebe
  Gniéwino

  Opublikowano 13 kwietnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Gmina Gniewino będzie promować Kaszuby na południu Polski

  Poznawanie Kaszub od strony muzycznej, kulinarnej, a także na wystawie dotyczącej rybaków będą mogli między innymi mieszkańcy gminy Łapsze Niżne oraz Skarżyska Kamiennej, gdzie wybiera się delegacja z gminy Gniewino.

  – Szczególnie ważna jest dla nas promocja na zamku w Niedzicy, gdyż jest to miejsce oblegane przez turystów, którzy później docierają do nas – mówi Waldemar Szczypior.

  Zaprezentują się tam zespół Szczypior Kapela, Koło Gospodyń Wiejskich i pracownicy kaszubskich muzeów z Pucka i Wejherowa. Wymiana kulturowa między gminami Gniewino i Łapsze Niżne trwa wiele lat, od zeszłego roku mamy też stały kontakt z muzeum zamkiem w Niedzicy znajdującym się na tym terenie, dlatego tam po raz drugi przedstawimy wystawę dotyczącą kaszubskiej kultury  – zapowiada dyrektor Centrum Kultury w Gniewinie Waldemar Szczypior.

  Mirosław Kuklik osobiście opowie o temacie wystawy. Delegacji gminy Gniewino będzie towarzyszyć również inny muzealnik, Roman Drzeżdżon, który zapozna Polaków z kaszubskimi nutami oraz legendami. Istne tournee będzie miał zespół Szczypior Kapela, który wystąpi nie tylko w salach instytucji, w których prezentowana będzie wystawa, ale również na spływie Dunajcem. Wyjazd artystów i muzealników odbędzie się w dniach 20-24 kwietnia.

  Foto: Polskie Zamki

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑