Słuchaj Radia Kaszebe
  Lëzëno

  Opublikowano 24 kwietnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Gòspòdënie z całégò Pòmòrzô zjachałë na turniér do Lëzëna

  14 Kòłów Wiejsczich Gòspòdëniów wëbrónëch na krézowëch eliminacjach zaprezeńtowało sã na 14 turniérze KGW w Lëzënie.

  – Wiejscżé Gòspòdënie dzejają non profit i temù achtniãcé jich dzejalnoscë na turnierze dôwô wiôglą ùcéchã – gôdô przédniczka lëzyńsczégò GOKù Kristina Pòtrëkùs.

  Białczi prezeńtowałë swòje ùmiejãtnotë kùlinarné i artistné w 5 kategòriach. Òkróm kùcha z brzadã białczi mùszałë sã zmierzëc w 4 jinëch kategòriach – prezentacjô tôflë pt. “Pokolenia”, kònkùrs módë, kabaretnô frańtówka pt “Jak nie my to kto” i Tuńc “Z bajki”. Grand Prix, trafiło na Kòcewié, do KGW Rokocin. Sukces më zawdzãcziwómë temù, że wëmieniwómë doswiôdczenié z jinyma Kòłama, a riwalizacjã traktëjemë jakno zôbawã. Gôdô Jiwóna Czaja z KGW Rokocin. Ò pòstawie bezjinteresowny robòtë dlô jinëch, z jaczi Kòła Gòspòdëniów są znóné mòglë sã téż przekònac w Lëzënie. Przed ògłoszenim efektów béł charitatiwny kòńcert z gwiôzdama Kaszëbsczégò Jidola na jaczim na rzecz Paùlënë bëłë sprzedôwóné rozmajité przedmiotë. Kòła spòntaniczno pòdzëlëłë sã swòjim rãkòdzełã.

  Klëka Radia Kaszëbë, 24.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑