Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 5 czerwca, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  I Festiwal Biegów Polski Północnej we Wdzydzach | 9-11.06

  Wielkimi krokami zbliża się termin I Festiwalu Biegów Polski Północnej, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca we Wdzydzach, gmina Kościerzyna. Bazą imprezy jest boisko gminne. Impreza wpisuje się w jubileusz 25-lecia Gminy Kościerzyna. We Wdzydzach przez trzy festiwalowe dni spodziewanych jest około 2 tysiące miłośników aktywności fizycznej z terenu całej Polski.

  Dla osób pragnących mocnych wrażeń organizatorzy przygotowali specjalną dawkę emocji i wysiłku. W ciągu trzech festiwalowych dni, do pokonania będzie 5 dystansów / 1.6 km, 5 km, 10 km, 15 km, 21 km/. Wszyscy , którzy pokonają 5 biegów otrzymają tytuł oraz statuę Hard Runnera / Kaszubskiego Super Stolema/.

  Pięć wspaniałych tras biegowych wyznaczonych zostało na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna pomiędzy Wdzydzami – Juszkami – Wąglikowicami.

  Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik otrzymał festiwalowy medal oraz unikatową koszulkę. Z ciekawostek możemy podać, że pula nagród finansowych i rzeczowych wynosi około 50 tys. zł. W miasteczku festiwalowym znajdować się będzie duża hala namiotowa, scena, przebieralnie oraz natryski z ciepłą wodą.

  W piątek 9 czerwca uruchomione zostanie medialne studio festiwalowe, które na bieżąco będzie dostarczać informacje z przebiegu imprezy.

  Jeśli ktoś preferuje Nordic Walking czy też rowery, to również jest mile widziany. Rejestracja wszystkich chętnych na stronnie zapisy.info.

  Zastanawiacie się, czy warto przybyć do Wdzydz? TAK! Trzeba tam być, bo to niecodzienna impreza, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Malownicze Wdzydze to również przepiękny skansen oraz bogata oferta atrakcji wodnych Jeziora Wdzydzkiego/ Morze Kaszubskie/

  Dla uczestników oraz widzów przygotowano obok miasteczka festiwalowego bezpłatny parking na kilkaset pojazdów.

  Organizatorami wydarzenia są: Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Gmina Kościerzyna.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑