Słuchaj Radia Kaszebe
    Pòmòrzé

    Opublikowano 17 kwietnia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

    Jak będzie się nazywał pomorski System Roweru Metropolitalnego?

    Do niedzieli internauci zdecydują, jak będzie się nazywał pomorski System Roweru Metropolitalnego. Wybiorą spośród trzech finalistów wyłonionych z nadesłanych na konkurs propozycji.

    Pierwsza jest w języku kaszubskim – Kòło – ma podkreślać regionalny charakter roweru. Druga – MEVO – w języku esperanto oznacza mewę, a trzecia jest żartobliwym nawiązaniem do metra i brzmi Metrower. Tę trójkę wybrano, bo jest łatwa do zapamiętania, krótka i nie stwarza trudności w wymowie obcokrajowcom. Ostatnie słowo w tej sprawie mają internauci. Głosowanie potrwa do niedzieli 22 kwietnia, wskazać swojego faworyta można tylko raz. Można też swój wybór krótko uzasadnić. Najbardziej kreatywne wypowiedzi zostaną nagrodzone m.in. miesięcznymi karnetami na Rower Metropolitalny. Formularz jest dostępny na stronie www.rowermetropolitalny.pl.

    Pilotaż systemu, którego nazwę wybieramy, ma się odbyć jesienią. Na wiosnę zaś rowery na minuty mają być dostępne od Pucka i Władysławowa na Nordzie przez Rumię i Redę aż po Trójmiasto i dalej m.in. do Stężycy i Żukowa.

    Klëka Radia Kaszëbë, 17.04.2018

    Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


    O zespole    Back to Top ↑