Słuchaj Radia Kaszebe
  Audioblogi

  Opublikowano 18 maja, 2015 | przez Macéj Bańdur

  Śluza zatrzymała Dënëszkę na Kanale Bydgoskim

  Czwiôrtégò dnia rézë wkól Pòmòrzô bôt òstôl wëcygniony z wòdë ë eskòrtowôny przez ambùlans. „Dënëszka” na lawece. Ni ma sã jednak czim jiscëc, ta akcëjô bëla planowônô òd zaczątkù. – To jedurny mitel na wëprzińdzenié z Bëdgòszczë ë òminiãcé zamkli slëżë, gôdają kapténa Jan Gwardzik ë Wladis Kohnke. Codniowé pòrcje òdjimków ë relacje z rejsu są na naszi jinternetowi stronie. Rôczimë do czëtaniô ë kòmentérowaniô.

  Czwartego dnia podróży wokół Pomorza Pomeranka została wyciągnięta z wody i eskortowana przez karetkę pogotowia. „Dënëszka” na lawecie.  Nie ma się jednak o co martwić, bo ta akcja była zaplanowana już na początku. – To jedyny sposób na wydostanie się z Bydgoszczy i ominięcie zamkniętej śluzy, mówią kapitan Jan Gwardzik oraz Władysław Kohnke. Zdjęcia i relacje z rejsu publikujemy na naszej stronie internetowej. Zapraszam do czytania i komentowania.

  Radio Kaszëbë, 18.05.2015 – godz. 9:30 i 16:30

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Szefredachtór wierdelnika ò kùlturze „Skra”, radiewi gazétnik, wespółrobił z Radiã Gduńsk, a dlô Radia Kaszëbë relacjonowôł dwatidniowi rejs wkół Pòmòrzô „Kaszëbë w krôj 2015”. Skùńcził skandinawistikã na Gduńsczim Ùniwersytece, sztudérëje lingwistikã na Ùniwersytece w Lejdze.  Back to Top ↑