Słuchaj Radia Kaszebe
  Wiele

  Opublikowano 26 maja, 2017 | przez Anna Cupa-Dziemińska

  Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszania we Wielu

  Prymas Polski, arcybiskupi i biskupi z wielu diecezji oraz blisko 30 tysięcy wiernych wezmą udział w niedzielę w koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wielu. Uroczystości odbędą się tradycyjnie na górach Kalwarii Wielewskiej.

  – Podczas nabożeństwa nie zabraknie również wielu elementów kaszubskich – podkreśla kustosz wielewskiego sanktuarium ks. Jan Flisikowski.

  Łaskami słynący, barkowy obraz Matki Bożej Pocieszenia pochodzi z 18. wieku. Do Wiela przeniesiono go z Chojnic w 1852 roku. Po 165 latach korony dla Matki Bożej poświęcił podczas pobytu w Polsce papież Franciszek. Ich fundatorami są członkowie rodziny Szalewskich, którzy aktywnie wezmą udział w niedzielnych uroczystościach. Uroczystej koronacji obrazu dokona Prymas Polski ks. Wojciech Polak. Uroczysta msza święta rozpocznie się na Kalwarii Wielewskiej w niedzielę o godzinie 10:00. Parkingi dla wiernych, którzy przybędą do Wiela, zostaną zlokalizowane na obrzeżach wsi. Organizatorzy przygotowali dwa busy, które będą dowoziły uczestników do miejsca uroczystości.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑