Słuchaj Radia Kaszebe
  Kòscérzna

  Opublikowano 21 kwietnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Kościerska konferencja „Ekonomia społeczna szansą i wyzwaniem”

  Można się jeszcze zapisywać na kościerską konferencję „Ekonomia społeczna szansą i wyzwaniem”. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia, zgłoszenia uczestników przyjmowane są do dzisiaj.

  Ekonomia społeczna to model biznesowy, w którym na pierwszym planie jest publiczna użyteczność przedsięwzięcia – jak walka z wykluczeniem i ubóstwem. Przedsiębiorstwo społeczne reinwestuje zyski w cele społeczne właśnie lub we wspólnotę. To zagadnienie będą przybliżać eksperci, przedsiębiorcy i społecznicy na spotkaniu w Kościerzynie. Będzie na nim m.in. przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a także Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Dobre praktyki przedstawią prezesi spółdzielni socjalnych: SOLIDUM i „Zielone Tulipany¨.

  Konferencja odbędzie się 26 kwietnia w sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie, w godzinach 10:00 – 15:00. Organizator prosi by do dziś potwierdzać udział w wydarzeniu – to Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z główną siedzibą w Debrznie. Dane kontaktowe znaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” w zakładce OWES.

  Klëka Radia Kaszëbë, 21.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑