Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 19 grudnia, 2016 | przez Adóm Hébel

  Krézowô bibloteka we Wejrowie pòdrechòwiwô pierszi rok dzejaniô

  Mô wińc do lëdzy i zrzeszëc jich z czëtanim. Krézowô bibloteka we Wejrowie pòdrechòwiwô pierszi rok dzejaniô.

  – Më tedë rëgnãlë z akcją “Przërzeszë sã do czëtaniô“ przez łôwkã z z lińcuchã ùstawioną przed bùdinkã – gôdała przédniczka bibloteczi Barbara Gùsman.

  W aùdicje Dobri Dzéń Kaszëbë Barbara Gùsman – direchtórka placówczi pòdrechòwiwa pierszi rok i zdradzëła czile planów na 2017 rok. Sama bibloteka dzejô przë banowi sztrase we Wejrowie w tim samim placu co Kaszëbskò-Pòmòrskô Wëższô Szkòła. Ùdba zajistnieniô bibloteczi i ji lokalizacje sygô jesz czasów rządów ùszłégò starostë Józefa Reszczi – pòwiôdała Gùsman. Nôwikszim wëdarzenim w jaczé ksążnica sã włącza béł Tidzéń Bibloteków. Òkróm tegò jinstitucjô mô starã czerowac swòje akcje do dzecy, chtërne rôd przëprowadzywają starszich i ópów w mùrë bibloteczi. Placówka mô téż na swòjim kòńce włączenié sã w nôrodné czëtanié Quo Vadis i Kriminalną Aférã w òbrëmienim jaczi czëtińcowie przëszlë razã z Piotrã Szmantã sztrasama Wejrowa szlachama szpektora Braùna – bòhatérë jegò kriminalu jaczégò akcjô sã dzeje w miesce. Gôdczi z najim gòscã mòże pòsłëchac na radiokaszebe.pl.

  Foto: Biblioteka Wejherowo

  Klëka Radia Kaszëbë, 19.12.2016

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑