Słuchaj Radia Kaszebe
  Lëzëno

  Opublikowano 22 maja, 2018 | przez Adóm Hébel

  Ksiądz profesor Jan Perszon gościem spotkania w Luzinie

  Ks. profesor Jan Perszon był w Luzinie gościem spotkania, które ma inspirować młodzież z gminy. To część cyklu organizowanego przez tamtejszą bibliotekę. Raz na roku zapraszani są mieszkańcy Luzina, którzy odnieśli sukces.

  – I mogą być wzorem szczególnie dla młodzieży szukającej swojej drogi życiowej – mówi dyrektor Biblioteki Publicznej w Luzinie Maria Krośnicka.

  Ks. prof. Jan Perszon teraz mieszka i pracuje w Toruniu, a znany jest przede wszystkim z licznych publikacji dotyczących życia religijnego narodu kaszubskiego. Organizuje także pielgrzymkę z Helu na Jasną Górę. Wszystko to – jak mówił na spotkaniu – jest owocem spotkania na swej drodze odpowiednich ludzi i działaniem Opatrzności. Ksiądz Perszon zdradził też, że zainteresował się mową ojczystą gdy poznał sytuację języka walijskiego i jego rewitalizację. Spotkania z ludźmi sukcesu z Luzina odbywają się wiosną i jesienią.

  Klëka Radia Kaszëbë, 22.05.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑