Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 3 stycznia, 2018 | przez Adóm Hébel

  Mark Stãpa: Estakada mdze òdcążonô

  Przeszkôdzającé remòńtë Estakadë to je czôrné snicé mieszkańców nordowëch fërtlów Gdinie. Przez bansztrëkã dlô pasażérów a téż banowi szpùr jaczi jidze do pòrtu, òminiãcé sztrasë Kwiôtkòwsczégò téż wiele zbawi.To sã mô zmienic dzãka dwóm wiaduktóm na Pùcczi sztrase.

  Przë jednym przejezdze më òminiemë bansztrëkã górą, przë drëdżim przejedzemë pòd nią. Tak je nót zrobic, bò mieszkańców nordowëch fërtlów grãdzą czãsté remòńtë Estakadë – gôdôł w naji pòrénkòwi aùdicje Mark Stãpa, wiceprezydeńt Gdinie do sprawów rozwiju.
  Za pòstawienié wiaduktów to przińdze kòl 60 mln zł, jaczé wëłożi Ùrząd Gardu Gdinie i PKP PLK, dzél strzodków pùdze z eùrodëtków. Gard mô pòdpisóné ùgôdënk z banowim prezwòznikã zgódno z jaczim przejazdë pòd i nad bansztrëką na Pùcczi sztrase mdą òdemkłé nôpózni w 2021 rokù.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 03.02.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑