Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 16 grudnia, 2016 | przez Adóm Hébel

  Mateùsz Archacczi – Młodi Didakticë i młodé wezdrzenié na kaszëbską edukacjã

  Jak ùczëc legeńdów przez wëzwëskanié módë na fantasy? Jaczé są przédné zadania naszi edukacje i jaczé pëtania mają szkólny? Tima sprawama zajimają sã przińdny pedagògòwie zrzeszony w Karnie Młodëch Didaktików przë Gduńsczim Ùniwersytece.

  Mateùsz Archacczi z ti grëpë òpisywô nama w pòrénkòwi aùdicje dzejanié Karna w òbrëmienim ùczbë pòlsczégò i kaszëbsczégò jãzëka.

  W pierszim przëtrôfkù sztudérze mają leżnosc doskònalëc swòje didakticzné ùmiejãtnoscë przez ùczbã pòlsczégò jãzëka kòlegów z Chinów i gôdanié ò lëteraturze z ùwzglãdnienim ji edukacjowi wôrtnoce. Kaszëbskô edukacjô to je rzecz jakô całi czas brëkùje ùczałégò òbrobieniô i dostosowaniô sã do dzysdniowégò swiata. Mają w tim pòmòc pòniedzôłkòwé wëkładë z pòzwą „Kaszëbsczé pëtania”. Młodi Didaktice nié le je stôwiają, le téż szëkają i wdrożiwają òdpòwiescë.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 16.12.2016

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑