Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 12 października, 2018 | przez Adóm Hébel

  Muzeum Piaśnickie przygotowuje się do zmiany siedziby

  Muzeum Piaśnickie mieszczące się przy ul. św. Jacka w Wejherowie przygotowuje się do zmiany siedziby. Docelowa ma znajdować się w Villa Musica na drodze do lasu piaśnickiego.

  – Dzisiaj trwają prace nad projektowaniem treści, którymi wypełnią się mury Villa Musica – mówiła w audycji Dzień Dobry Kaszuby dyrektor muzeum Teresa Patsidis.

  Koncepcja zaaranżowania ważnego z punktu widzenia historii budynku na potrzeby muzeum przyświecała twórcom od początku działalności. W Muzeum będzie można zwiedzać wystawy przybliżające nie tylko tematykę zbrodni piaśnickiej, ale także pozwalające poznać ludzi epoki międzywojnia. Służyć temu mają powstające filmy dokumentalne i edukacyjne. Prace nad dokumentacją potrzebną do zmiany lokalizacji muzeum dobiegają końca. Kolejnym etapem ma być ogłoszenie przetargu.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.10.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑