Słuchaj Radia Kaszebe
  Kultura

  Opublikowano 5 czerwca, 2017 | przez Adóm Hébel

  „Na kaszubską nutę” w Filharmonii Kaszubskiej

  Repertuar kaszubski i lubiany przez muzyków – w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się dziś koncert „Na kaszubską nutę”. To część przewodu doktorskiego Aleksandry Janus – dyrygentki chóru Camerata Musicale oraz dziecięcej grupy ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Wejherowie.

  – Repertuar będzie kaszubskojęzyczny, bo właśnie taki towarzyszy nam na co dzień – mówi Aleksandra Janus.

  Na koncercie będą oczywiście profesorowie z Akademii Muzycznej z Bydgoszczy, którzy go ocenią. Wejherowską Filharmonię po 19:00 zdominuje śpiew chóralny, organizatorzy zaprosili do muzykowania Orkiestrę Morskiego Oddziału Straży Granicznej i akordeonistę Ryszarda Borysionka. Na koncercie “Na kaszubską nutę” usłyszymy utwory Jana Trepczyka, Szymona Godziemby-Trytka oraz opracowania kaszubskich melodii ludowych: Leona Łukaszewskiego, Tadeusza Formeli, Romana Drozda, Zbigniewa Szablewskiego oraz Ireneusza Stromskiego.

  Klëka Radia Kaszëbë, 05.06.2017 | Foto: wejherowo.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑